A tavaszi idény második fordulójában szombaton a győzelem reményében Salgótarjánba látogatott Jászberény FC.

A tavaszt jól kezdő Jászságiak ezúttal sem okoztak csalódást szurkolóiknak, mert begyűjtötték az úgymond kötelező 3 pontot.

A mérkőzés elején (6’) már a hazaiak hálójában táncolt a labda, a tavaszi idényt csak most kezdő Farkas János jóvoltából . (0:1)
A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, sajnos azonban egymásutánban jöttek a kényszerű cserék. Alig egy félóra elteltével előbb Kiss Károlyt, majd rá 3 percre Szilágyi Norbertet is le kellett cserélnie a Jászberényiek mesterének sérülés miatt.

A félidő vége előtt a Tisza Kálmánt lekönyöklő hazai játékost (Nagy Károly) a játékvezető kiállította.

A második félidőre még nagyobb fölénybe kerültek a berényiek, azonban az 54. percben egy újabb kényszerű csere következett, Tisza Kálmán szenvedett bokasérülést.
Szerencsére a cserék nem törték meg a csapat játékát és az 56. percben Keresztes Ferenc góljával már kettőre nőtt a különbség. (0:2)
Szinte a semmiből a hazai csapat is betalált, de gyakorlatilag ezzel el is lőtte a puskaporát.(1:2)

A mérkőzés végére „színesebbé” vált a küzdelem, mert előbb Bárkányi Arnold (JFC) kapott piros lapot egy összecsúszást követően, talán túl szigorúan, majd a hazai csapatból második sárga lap után Birincsik Dániel is idő előtt mehetett zuhanyozni.

Ezzel a győzelemmel már csak 4 pont választja el a csapatot az élmezőnytől.

Németh Gyula a Jászberény FC mestere így értékelte a mérkőzésen látottakat:

Megnyertük a mérkőzést, igaz nagy áldozatokkal, gondolok itt a 3 sérültünkre és a kiállításra.
Jobban játszottunk ellenfelünknél, akik sokszor kamikáze játékkal rukkoltak elő.
Játékban fejlődtünk, elégedett vagyok és gratulálok a csapatnak!

A megyei I. osztályban szombaton csak 1 csapatunk volt érdekelt, az viszont negatív meglepetést okozott, az alsóházban tanyázó Kunhegyestől szenvedett vereséget. (50’ Szabari László Jászapáti kiállítva)

Kunhegyes – Jászapáti 2:1 (1:1)

Jánoshida elhalasztotta hétvégi mérkőzését Karcag ellen.(az új időpont 2015.04.08 szerda)