A Megyei Magyar Kupa 4. fordulójában két jászsági csapatunk volt érdekelt, Jászfényszaru már az előző fordulókban elbúcsúztatta Jászberényt és Martfűt is, ezúttal Törökszentmiklós ellen kellett megküzdenie a továbbjutás reményében.

Jászboldogházának a megyei III osztályban toronymagasan vezető Nagyivánra kellett utaznia céljai eléréséhez.

Jászfényszarun a mérkőzés eleje jobbára mezőnyjátékkal telt, egy igazi lehetőség akadt a hazai csapat előtt amikor is Baranyi László lépett ki ígéretes helyzetben, de az utolsó pillanatban a vendégek utolsó védője tisztázott.
A másik oldalon is egy említésre méltó helyzet adódott, a 20. percben egy szabadrúgás csattant a kapufán.
A második félidőben sem alakult ki sok helyzet, de ezekből egyet a hazaiaknak sikerült kihasználni.
Vaszicsku Zoltán adott pompás labdát Cseh Balázsnak, aki egy ügyes csellel becsapta őrzőjét és mielőtt odaért volna a másik vendégvédő megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját.
Negyedórával a mérkőzés vége előtt Cseh Balázs a kiállítás sorsára jutott, amikor is egy ellene elkövetett szabálytalanság után sportszerűtlenül nyilvánult meg, amiért a játékvezető kiállította.
Az utolsó pecekben még egy hazai kapufa jelezte, hogy 10 emberrel sem játszottak alárendelt szerepet.
Végeredményben a hazai csapat lelkesebb játékával megérdemelten jutott a legjobb négy közé.

Jászboldogházának már nem volt ilyen sikeres ez a szerda délután, ugyanis Nagyivánban 2:0-ás vereséget szenvedett

A harmadik mérkőzést is megemlítjük, igaz nincs Jászsági érdekeltsége.
Kenderesen Kisújszállás szenvedett meg a továbbjutásért kétgólos hátrányát ledolgozva 3:2 arányban nyert.
A negyedik csapat Kunszentmárton lesz, akinek a Fortuna kedvezett, és erőnyerőként biztosította helyét a legjobb négy között.