A jászdózsai Kápolna-halmon immár ötödik alkalommal rendezték meg május 24-én az örömíjász viadalt, melyre az ország szinte minden részéről érkeztek hagyományőrző íjászok. A versenyen a különböző kategóriákban 135 íjász mérte össze tudását, és tett tanúbizonyságot rátermettségéről. Az indulók között ott voltak a csemeték, a legények és a leányok, az ifjoncok és a menyecskék, a daliák és a fehérnép,valamint a bölcsek is.

A megnyitót követően vette kezdetét az egyéni viadal, majd ezután következett a várva várt párbaj, a csapatok versenye. Itt a pontos célzás mellett már a gyorsaság is számított.

A versenyt az ünnepélyes eredményhirdetés zárta, melynek nyitányaként Lencse Lilla hegedűn eljátszotta a Székely himnuszt.

A jászdózsai Hagyományőrző Íjász Klub által szervezett színvonalas és emlékezetes versenyen a hagyományőrzést és az íjászatot is népszerűsítették.

Eredmények:

Csemete lány:
1. Susányi Rebeka – Jászdózsa
2. Palatinus Petra – Szolnok
3. Fődi Eszter – Jászkákóhalma

Csemete fiú:
1. Palatinus Tamás – Szolnok
2. Tanyi Norbert – Szabad Íjászok
3. Polatschek Dominik – Jászfényszaru

Gyerek lány:
1. Lénárt Andrea – Jászárokszállás
2. Vásárhelyi Vivien – Hatvan
3. Kónya Flóra – Pusztamonostor

Gyerek fiú:
1. Bristyán Bálint – Asony (Atilla Sólymai Ónod-Nyékládháza Hagyományőrző Íjász Egyesület)
2. Busa Dominik – Tiszakécske
3. Gulyás László – Mezőkövesd

Menyecske:
1. Krasnyánszki Barbara – Jászberény
2. Juhász Enikő – Tiszakécske
3. Csatai Blanka – Jászárokszállás

Ifjonc:
1. Dobos Dániel – Asony
2. Gyárfás Péter – Asony
3. Borbás Tamás – Jászapáti

Fehérnép:
1. Laczik Lívia – Diósd
2. Kónyáné Török Erzsébet – Pusztamonostor
3. Dobosné Klaj Mónika – Asony

Dalia:
1. Nagy Péter – Jászjákóhalma
2. Halmai László – Mezőkövesd
3. Tanyi Károly – Szabad Íjászok

Bölcs nő:
1. Bandiné Éles Márta – Hort
2. Dugovics Ildikó – Aszód
3. Koós Anna – Asony

Bölcs férfi:
1. Pintér László – Asony
2. Faragó Béla – Nagyfüged
3. Hunyás János – Dány

Párbaj győztesek:
id. Halmai László
Pázmándi László
Faragó Béla
Tóth István

Legnépesebb csapat: Jászberény csapata

Citromdíj: Csikós Róbert – Jászárokszállás

Pontok:

Csemete (Mini) Fiú
Név Egyesület pont
Palatinus Tamás Szolnok 480
Tanyi Norbert Szabad Íjász 467
Polatschek Dominik Jászfényszaru 436
Krasnyánszki Roland Jászberény 382
Csomor Gergő Besenyszög 360
Csomor Levente Besenyszög 330
Bódis László Patrik Jászárokszállás 326

Csemete (Mini) Lány
Név Egyesület pont
Susányi Rebeka Jászdózsa 369
Palatinus Petra Szolnok 250
Fődi Eszter Anna Jászjákóhalma 213
Polatschek Réka Jászfényszaru 160

Kis Leány (Gyerek)
Név Egyesület pont
Lénárt Andrea Jászárokszállás 339
Vásárhelyi Vivien Hatvan 277
Kónya Flóra Pusztamonostor 266
Gara Emma Jászdózsa 240
Dobos Fanni Asony 224
Kovács Dorottya Hatvan 206
Molnár Nikolett Jászjákóhalma 63

Kis Legény (Gyerek)
Név Egyesület pont
Bristyán Bálint Asony 497
Busa Dominik Tiszakécske 455
Gulyás László (ifj) Mezőkövesd 421
Kövér Bálint Jászberény 378
Vásárhelyi Péter Hatvan 370
Nagyfi Zoltán Jászdózsa 352
Polatschek Péter Jászfényszaru 336
Pluhár Erik Jászfényszaru 330
Kóródi Olivér J ászfényszaru 207
Tóth Bálint János Jászfényszaru 161

Menyecske (Ifi Lány)
Név Egyesület pont
Krasnyánszki Barbara Jászberény 142
Juhász Enikő Tiszakécske 131
Csatai Blanka Jászárokszállás 81

Ifjonc (Ifi Fiú)
Név Egyesület pont
Dobos Dániel Asony 313
Gyárfás Péter Asony 285
Borbás Tamás Jászapáti 279
Katona Róbert Jászberény 270
Kocsis Dominik Sándor Diósd 253
Lakatos Szabolcs Jászberény 176

Dalia (Felnőtt Férfi)
Név Egyesület pont
Nagy Péter Jászjákóhalma 466
Halmai László Mezőkövesd 462
Tanyi Károly Szabad Íjász 446
Agnecz Róbert Pusztamonostor 441
Rusvai Krisztián Jászapáti 439
Busa Sándor Tiszakécske 433
Kéri Zsolt Karácsond 431
Juhász Zsolt Tiszakécske 431
Kéri József Heves 415
Bőszény István Abony 411
Kiss Zsolt Hort 405
Deák Csaba Pusztamonostor 403
Pázmándi László Mezőkövesd 398
Tóth István Besenyszög 398
Pozsár Tamás Pusztamonostor 395
Takács Zoltán Diósd 395
Polatsch Zoltán Jászfényszaru 392
Makai Csaba Szolnok 390
Zsitkovics Tamás Nyékládháza 384
Kövesdi Tamás Besenyszög 382
Ábel Kis László Szolnok 367
Németh Zoltán Berettyóújfalu 364
Farkas Viktor Pusztamonostor 361
Oroszi István Dány 361
Borbás Attila Jászapáti 358
Kotlár Tibor Szolnok 354
Tomcsányi Róbert Pusztamonostor 349
Wittrédi Péter Jászjákóhalma 344
Fődi Péter Jászjákóhalma 337
Csordás István Jászberény 334
Bódis László Jászárokszállás 330
Palatinus Csaba Szolnok 330
Lénárt András Jászárokszállás 318
Szívós Zoltán Gödöllő 313
Pataki Gábor Budapest 308
Farkas Gábor Miskolc 307
Mészáros Zsolt Jászberény 307
Kövér Tamás Jászberény 304
Kolláth Imre Szolnok 300
Gulyás László Szabad Íjász 297
Dobos Károly Asony 292
Farkas István Aszód 284
Harmath Antal Jászberény 283
Kovács Zoltán Hatvan 282
Béres Gábor Jászdózsa 272
Tóth János Jászberény 266
Váczi György Budapest 264
Horváth Zoltán Vácszentlászló 261
Sós Pataki Gábor Jászjákóhalma 258
Krasnyánszki Gábor Jászberény 251
Molnár Norbert Jászjákóhalma 248
Kóbor Zoltán Jászfényszaru 247
Paragh Gábor Jászberény 236
Kóródi András Jászfényszaru 229
Csuka Viktor Jászdózsa 223
Kóbor István Hatvan 218
Tóth Norbert Jászfényszaru 218
Busi Bence Szolnok 210
Kaszás Máté Jászberény 200
Lakatos Zsolt Jászberény 196
Csatai Attila Jászárokszállás 194
Kerek Tibor Kápolna 194
Gyetvai László Jászfényszaru 192
Vass Zsolt Jászjákóhalma 129
Csikós Róbert Jászárokszállás 128

Fehérnép (Felnőtt Nő)
Név Egyesület pont
Laczik Livia Diósd 333
Kónyáné Török Erzsébet Pusztamonostor 298
Dobosné Klaj Mónika Asony 277
Vass-Fődi Gabriella Jászjákóhalma 268
Pozsárné P. Laura Pusztamonostor 263
Kántor Andrea Szolnok 245
Majzik Orsolya Jászberény 223
Farkasné Jászka Mónika Miskolc 221
Fodor Mónika Jászapáti 221
Nagy Eti Dány 219
Csordás Kitti Jászberény 207
Őszi Mária Hatvan 207
Wittrédi Éva Jászfényszaru 204
Csomorné Tóth Zsuzsana Besenyszög 196
Bene Judit Jászjákóhalma 179
Lénárt Andrea Jászárokszállás 156
Juhász Zsoltné Tiszakécske 131
Farkas Nikoletta Jászberény 111
Matók Dominika Jászberény 93

Bölcs Férfi (Senior)
Név Egyesület pont
Pintér László Asony 435
Faragó Béla Nagyfüged 431
Hunyás János Dány 430
Rusvai László Jászapáti 399
Sipeki József (id) Asony 337
Bristyán László Asony 325
Csontos József Jászjákóhalma 293
Nagy Péter (id) Kikunlacháza 288
Bandi Lajos Hort 281
Pál László Jászjákóhalma 196

Bölcs Nő (Senior)
Név Egyesület pont
Bandiné Éles Márta Hort 242
Dugovics Ildikó Aszód 199
Koós Anna Asony 148
Vidovich Lászlóné Jászberény 78

A jászdózsai Íjász Baráti Kör 2008-ban alakult hagyományteremtő szándékkal, 2010-től pedig már egyesületként, mint Hagyományőrző Íjász Klub működik.