Elkezdődött a versenyszezon a Taekwon-dosoknál

Az év végi övvizsgákat követően januártól újult erővel készültek a JSE Kondor ITF Taekwon-Do szakosztály sportolói az idei tavaszi versenyszezonra. Az idei évet kickbox versennyel kezdték a jászberényiek, hiszen a közel két éve tartó együttműködésnek köszönhetően Tűzkő Olivér és Száraz Gergő a csepeli Halker Király Team Kikcbox Akadémia színeiben vett részt a február 25-én Pozsonyban megrendezett WAKO Slovak Openen. Mindketten light contact és kick light versenyszámokban gyűjtötték az értékes ranglista pontokat, melyekkel kvalifikálhatják magukat a magyar válogatott keretbe. Gergő mindkét kategóriában a döntőbe jutásért küzdött, ahol a későbbi kategória-győztestől kapott ki, így az értékes tapasztalatokon túl két bronz éremmel gazdagodott. Olivér viszont mindkét versenyszámban a dobogó legfelső fokára állhatott.

Az ezt követő héten a tanítványok Szabadkára utaztak, ahol idén rendezték a 13. Serbia Opent, melyen több mint 400 sportoló vett részt 12 országból. (Csehország, Szlovákia, Ausztria, Szlovénia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Románia, Ukrajna, Bulgária, Macedónia, Magyarország és Szerbia). A magyar csapatot 8 gödöllői, valamint 5 jászberényi alkotta. A mieink formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban is indultak, így összesen 7 érmet (3 arany és 4 bronz) szereztek az igen rangos nemzetközi bajnokságon.