Október 10-én szombaton immár hetedik alkalommal rendezték meg Jászberényben a Lehel Vezér Nemzetközi ITF Taekwon-Do Kupát, mely verseny egyben a jászberényi Kondor ITF Taekwon-Do Szakosztály mesterének, Eperjesi Nándornak is emléket állított.

A 3. danos mester munkássága előtt is tisztelgő eseményt 11 nemzet (Lengyelország, Csehország, Hollandia, Ausztria, Szlovákia, Szlovénia, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Románia és Magyarország) több mint 260 sportolója tisztelte meg jelenlétével, akiket Czeba Mihály a Magyar Tradícionális ITF Taekwon-Do Szövetség elnöke köszöntött.

A házigazdák nevében Soós László Szakosztályvezető üdvözölte a versenyzőket, edzőket és kísérőket, majd megköszönte mindazok segítségét, akik a verseny szervezésében, lebonyolításában segítséget nyújtottak.

A megnyitót követően a nemzetközi mezőny versenyzői négy küzdőtéren, gyermek, serdülő, ifjúsági és felnőtt korosztályban mérték össze tudásukat és felkészültségüket. Ezúttal a már megszokott formagyakorlat és küzdelem versenyszámok mellett megjelent az erőtörés és a speciális technikai törés is.

A technikailag és szervezésileg is komoly előkészületeket igénylő törés-versenyszámok az Európa és Világbajnokságokon szerepelnek, viszont Közép-Európa más versenyein csak Szlovákiában és Romániában lehet találkozni velük – tudtuk meg Soós László szakosztályvezetőtől.
Az idei jászberényi verseny szervezői úgy gondolták, hogy ezen a versenyen kibővítik a versenyszámokat, elsősorban lehetőséget adva ezzel a részt vevő országok nemzeti válogatottjainak, hogy gyakorolhassák és fejleszthessék ez irányú technikai tudásukat is. Másodsorban pedig Eperjesi Nándor emléke miatt, hiszen a mester szívéhez igen közel állt a taekwon-do ezen szakterülete.

Méltán lehet Nándi mester büszke tanítványaira, hiszen nemcsak a verseny megszervezésében és lebonyolításában jeleskedtek, hanem nagyszerűen szerepeltek a különböző versenyszámokban is, ugyanis 11 arany, 14 ezüst és 17 bronzéremmel zárták a versenyt.

Eredmények:

Formagyakorlat:
Gyermek:
Fiú – Sárga öv
Bordás Arnold 3

Serdülő:
Lány – Sárga öv
Fődi Petra 1
Török Karola 2

Fiú – Kék öv
Klein Gergő 2

Fiú – Sárga öv
Kovács László 3
Száraz Gergő 3
Völgyi Zétény 2

Ifjúsági:
Lány – Zöld öv
Bábosik Boglárka 2

Fiú – Kék öv
Banka Csaba 2
Klein Gergő 1

Fiú – Sárga öv
Kovács László 2
Száraz Gergő 3
Bábosik Martin 3
Zsíros Adrián 1

Felnőtt:
Nő – Zöld öv
Bábosik Boglárka 2

Férfi – Sárga öv
Bábosik Martin 3
Sümegi Dávid 2
Horváth Márton 1

Férfi – Kék öv
Banka Csaba 1

Férfi – Piros öv
Horváth Kornél 1
Molnár Csaba 2

Férfi – Fekete öv, I. Dan
Bálint Zoltán 2
Virág Márton 1

Küzdelem:
Gyermek:
Fiú –
-30 kg Angyal Bálint 3
-25 kg Angyal Bálint 1
+ 40 kg Bordás Arnold 3
– 40 kg Bordás Arnold 2
– 40 kg Juhász Bálint 3
-25 kg Montvai Zalán 2

Serdülő:
Lány:
– 175 cm Fődi Petra 2
– 145cm Török Karola 1

Fiú:
– 145cm Zsíros Adrián 3

Ifjúsági:
Lány
-52 kg Bábosik Boglárka 1
-46 kg Török Karola 3

Fiú
– 45 kg Banka Csaba 3
– 75 kg Horváth Kornél 1
– 51 kg Horváth Márton 3
+75 kg Sümegi Dávid 3
– 45 kg Száraz Gergő 3

Felnőtt:

– 51 kg Bábosik Boglárka 2

Férfi
– 64 kg Molnár Csaba 3
– 85 kg Sümegi Dávid 3

Olvasóink nevében is gratulálunk a szervezőknek és minden versenyzőnek!

Az eseményről készült fotók megtekinthetők Facebook oldalunkon!