A JSE Kondor ITF Taekwon-do szakosztálya az elmúlt hétvége során rendezte a hagyományos nemzetközi versenyét, a IX. Lehel Vezér Kupát és III. Eperjesi Nándor Emlékversenyt.

Az idei rendezvényen hat ország (Csehország, Szlovákia, Románia, Szerbia, Bosznia Hercegovina és hazánk) taekwon-dosai látogattak el a Jászság fővárosába. Az így kialakult, több, mint 160 fős mezőnyben 12 jászberényi versenyző összesen 10 arany, 10 ezüst és 9 bronz érmet szerzett három versenyszámban. A részletes eredményeket a cikk végén megtekinthetik.

A szakosztály emellett 3 fővel képviselte magát a nemzetközi bírói karban is. A versengés ezúttal is négy páston zajlott, formagyakorlat, küzdelem, valamint erő – és speciáltechnikai törés versenyszámokban.

A versenyzők díjazása egyedi tervezésű érmekkel és oklevelekkel történt. Az egyes korosztályok (gyermek, serdülő, ifjúsági és felnőtt) legjobb versenyzői kupát is kaptak, ahogyan az első három legeredményesebb klub is. Szakosztályunk ezen a téren is a dobogóra állhatott, hiszen a csehek és románok után, mi szereztük az egyéni helyezések után kapható legtöbb pontot.

Elmondható tehát, hogy mind sport-szakmai, mind szervezői szempontból eredményes napokon és heteken vagyunk túl.
Ehhez nagyban hozzájárultak az alábbi támogatók is, akik nélkül ez nem jöhetett volna létre, így szeretném ezúton is szívből megköszönni támogatásukat:

Jászberény Város Önkormányzata
Jász-Plasztik Kft
Borbás Pékség
Jász-Fazekas Bt
Bábosik 2010 Bt
Prés Műhely
Jászkerület Kulturális és Művészeti Közhasznú Nonprofit Kft.
Tajti Zsolt őstermelő
Túri Pincészet

Eredmények:

Formagyakorlat:

· gyerek fiú sárga öv: Sárközi János 3. hely

· serdülő fiú piros öv: Klein Gergő 3. hely

· ifjúsági fiú sárga öv: Filep Márk 1. hely

· ifjúsági fiú sárga öv: Balajti Ádám 2. hely

· ifjúsági fiú sárga öv: Bordás Arnold 3. hely

· ifjúsági fiú zöld öv: Száraz Gergő 1. hely

· ifjúsági fiú zöld öv: Tűzkő Olivér 2. hely

· ifjúsági fiú piros öv: Klein Gergő 2. hely

· ifjúsági lány sárga öv: Molnár Nikolett 3. hely

· ifjúsági lány zöld öv: Bábosik Boglárka 1. hely

· felnőtt férfi sárga öv: Balajti Ádám 2. hely

· felnőtt férfi zöld öv: Száraz Gergő 1. hely

· felnőtt férfi zöld öv: Tűzkő Olivér 2. hely

· felnőtt férfi piros öv: Banka Csaba 1. hely

· felnőtt nő zöld öv: Bábosik Boglárka 1. hely

Küzdelem:

· gyerek fiú -30 kg: Sárközi János 2. hely

· serdülő fiú -45 kg: Klein Gergő 2. hely

· serdülő fiú -50 kg: Bordás Arnold 2. hely

· serdülő fiú -55 kg: Filep Márk 3. hely

· ifjúsági fiú -57 kg: Száraz Gergő 3. hely

· ifjúsági fiú -69 kg: Tűzkő Olivér 3. hely

· ifjúsági fiú -45 kg: Klein Gergő 1. hely

· ifjúsági fiú -51 kg: Banka Csaba 3. hely

· ifjúsági lány -52 kg: Török Karola 2. hely

· ifjúsági lány -58 kg: Bábosik Boglárka 2. hely

· felnőtt férfi -50 kg: Banka Csaba 1. hely

· felnőtt férfi -57 kg: Száraz Gergő 1. hely

· felnőtt férfi -71 kg: Tűzkő Olivér 1. hely

Speciáltechnikai törés:

· Ifjúsági fiú: Száraz Gergő – 3. hely

Soós László szakosztályvezető

Kép: JSE Kondor ITF Taekwon-Do Szakosztály

További képek:

https://www.facebook.com/pg/KondorITF/photos/?tab=album&album_id=1505748582796436

https://www.facebook.com/pg/J%C3%A1szs%C3%A1gonline-397658456991903/photos/?tab=album&album_id=1524815510942853